Зооцентр Лармон

Танцы с собаками в Украине

Запроси на танец…собаку!

Собака живе поряд з людиною тисячі років. Він слугував людині на полюванні, для охорони, пастьби, тощо.

Сьогодні разом  з нами живуть мільйони собак в якості улюбленців-компаньйонів і виникла необхідність цікавої сумісної діяльності. Нею і став спорт.

Кинологический фристайл

Сучасні види спорту з собаками виникли нещодавно. Обидієнс, ІПО, Кінологічний фрістайл, Аджиліті, Флайбол, Дог-фрісбі та багато інших видів сумісного дозвілля людини і тварини, зобов’язані своєю появою сучасним методам дресирування та потребою суспільства у вихованих та адекватних домашніх улюбленцях. Якщо раніше собака знала максимум 10-15 команд і ще 5 додаткових команд робили собаку майже генієм, то сучасний собака може виконувати сотні.

 Канін-фрістайл один з найбільш видовищних видів кінологічного спорту. Він розкриває як наші таланти, так й здібності наших улюбленців.

Кінологічний фрістайл виник в 80-х роках, майже одночасно в Канаді, Англії, в Америці та Нідерландах, та почав дуже швидко розвиватися та розповсюджуватися. В 1990 році в Великобританії  відбувся перший семінар, який провела відома спортсменка по Обідієнс Мері Рей.

В 1991 году на виставці собак Pacific Canine Showcase в Ванкувері, (Канада) Тіна Мартін з золотистим ретрівером, станцювала показовий танець  в костюмі наїзниці. Вона стала першим президентом Міжнародної організації музичного спорту з собакою.

 Зараз показові виступи та змагання проводяться по всьому світу та збирають величезну глядацьку аудиторію. Цей вид спорту не потребує особливих умов та спеціального обладнання, тренування можливі в будь-якому місті, і підходить для будь-якої собаки, не залежно від розміру та породної належності, як для дорослих так й дітей.

free-style-dance-dog-champ-05  IMGP2412

Ідея Танців з собакою виникла з як мікс обідієнс з виїздкою під музику. Сьогодні танцюють не тільки з конями і собаками, але й разом із тими та іншими.

Кінологічний фрістаїл вимагає від собаки й господаря максимального контакту та взаємодовіри. Композиція триває від 1 до 5 хвилин. І будь яка неуважність чи помилка, Ваша чи Вашого партнера по танцю — собаки, може зіпсувати більшу її частину.

­Першим нормативом був НТМ (Рух поряд під музику). Цей від спорту дуже специфічний. Більшість з нас, господарів собак, вивчали дисциплінарну команду «поряд» разом зі своїм собакою. Всі ми знаємо наскільки це важко. В НТМ існує … 10 позицій поряд. Окрім творчої складової, оцінюються повороти, розвороти, зміни швидкості руху і може включати не більш, ніж 25% фрістайлу, як правило, в якості переходів, для зміни позиції собакою.

Фрістайл, як окремий розділ, сформувався трохи пізніше. Він більш демократичний. Може складатися з будь-яких трюків та дисциплінарних навичок. Але він може включати не більш, ніж 25 % руху поряд.

В цьому нормативі оцінюється загальне враження, складність елементів, наскільки музика підходить собаці, та відповідає ідеї композиції. Композиція може буди як в вигляді танцю, так і спектаклю.

Канін-фристайл найбільш безпечний з існуючих на сьогодні видів кінологічного спорту. Елементи, шкодливі для наших улюбленців, заронені правилами нормативу.

 В Україні цей вид кінологічний фрістайл був започаткований УФСС (зараз УФКС). Зараз він активно розвивається у КСУ та інших кінологічних організаціях. Під егідою Кінологічної Спілки України, вже протягом 5 років наша команда проводить показові виступи на виставках собак, змагання різного рівня, а також семінари та дресирувальні табори.

 IMGP8102

 Закінчу словами Мері Рей:

 «Вивчивши фрістайл, ви отримаєте велику радість від спілкування з вашим вихованцем. Це велика робота, але не можна передати словами те, що ви відчуватимете, коли станете єдині з собакою в русі під музику»

 Підготувала

Суддя КСУ з Кінологічного фрістайлу Мельничук Олена 

для журналу «Паросток»

Впервые в Украине! Видеосоревнования по Танцам с собаками и трюковой дрессировке «Зимние фантазии» 14.02.2016

Впервые в Украине! Видеосоревнования по Танцам с собаками и трюковой дрессировке «Зимние фантазии» 14.02.2016

Соревнования по Танцам с собаками (Кинологический фристайл и НТМ)

Соревнования по Танцам с собаками 05.12.2015

Соревнования и семинар по кинологическому фристайлу 18.04.2015:

http://dressirovka-sobak.com.ua/seminar-i-sorevnovaniya-po-kinologicheskomu-fristaylu/

Соревнования и семинар по кинологическому фристайлу 22.03.2015:

http://dressirovka-sobak.com.ua/277/

Спортивные пары